Vize

Našim cílem je být dětem na jejich cestě vzdělávání oporou. Pomoci jim “učit se učit”.

Nejdůležitější a nejvíce podporované je u nás svobodná hra a také svobodné učení. Podpořit chceme přirozený zájem o učení, věci, informace a o to se něco naučit.
Naše vize je děti rozvíjet, posouvat, být jim při ruce a poskytnout jim odpovědi na jejich otázky.
Podporovat jejich individualitu.

Děti budou dnem provázet nejen naši průvodci, ale také kdykoli kdokoli z venčí, ať už prostřednictvím přednášek, kurzů, povídání či ukázek.

K dispozici budou mít děti knihovnu, učebnice, pracovní sešity, stejně jako mnoho potřeb a pracovních pomůcek pro tvoření. Probíhat bude i výuka angličtiny, budeme psat, počítat, stejně tak i IT výuka.
Budeme se vzdělávat pomocí různých projektů, cestování, návštěv muzeí, výstav, řemeslníků (řemesel), poznávání profese a každodenního života.

Nechceme u nás ve škole zvonění, známkování, ani domácí úkoly

Přejeme si vytvořit přátelské, příjemné a bezpečně prostředí pro děti a jejich rodiče.

Chceme, aby děti ochutnaly svobodu, ale zároveň přijaly odpovědnost za své rozhodnutí. V malé skupině se učí spolupracovat, komunikovat, vyjednávat a respektovat sebe i druhé.
Je pro nás důležitý seberozvoj, sebepoznání a sebedůvěra.

Přejeme si, aby k nám děti chodily rády, zároveň se u nás i rády něco naučily. Aby je naše prostředí naplňovalo a dávalo jim i nám smysl.

Našim cílem je podpořit rodiče a děti na jejich cestě.

Děti budou trávit den ve škole společně, bez rozdělení podle věku.

Věříme, že děti se přirozeně chtějí učit, proto je v tom chceme podpořit a dětem poskytnout zpětnou vazbu, hodnotit slovně, probrat s nimi úspěch i případný neúspěch. Zaměřit se u každého dítětě na jeho potenciál a na to, co ho zajímá a v čem vyniká.

Zeptejte se nás

Máte nějaké otázky? Jsme vždy otevřeni v tom Vám pomoci.